אודות

גולד נכסים והשקעות נוסדה בירושלים בשנת 2003 ע"י יעל ואליעזר גולדברג. החברה מתמחה בתיווך ושיווק נכסי נדל"ן למגורים.

במהלך השנים מכרנו והשכרנו מאות דירות יד שניה, ושיווקנו בהצלחה מעל 250 דירות בפרוייקטים חדשים בבניה, באזור ירושלים רבתי.

אנו מתמחים בשיווק pre-sale של פרוייקטים לתושבי חוץ ועל לקוחותינו נמנים חברות הנדל"ן המובילות בישראל – אפריקה ישראל מגורים, קרדן נדל"ן, אסדן נדל"ן, נטע ליפשיץ, שיינפלד, צ.פ. חברה לבניין ועוד.
בעקבות דרישה גוברת מצד לקוחותינו הרחבנו את שירותינו וכיום אנו מעניקים שירותי ניהול נכסים. בטיפולנו כ 100 דירות ברחבי ירושלים רבתי.

בשנת 2008 הקמנו את חברת "היתר", משרד המתמחה בליווי תכנון ורישוי בניה. "היתר" הינו המשרד המוביל בתחומו בליווי היתרי בניה באזור ירושלים ונותן שירותים ללקוחות פרטיים ועסקיים.

במהלך השנים האחרונות "גולד נכסים והשקעות" משקיעה ויוזמת פרוייקטים למגורים בתחום ההתחדשות העירונית - תמ"א 38.

ב"גולד נכסים והשקעות" אנו דוגלים בתודעת שירות מעולה הכוללת אמינות גבוהה, מקצועיות וליווי אישי לאורך כל הדרך.

שאלות נפוצות

אנחנו כאן לעזור לך עם כל שאלה שיש

As a rule of thumb, we would say that closing costs for Israeli residents buying their first home is 3-6% depending on the purchase price. For Israelis buying a second home and for overseas buyers the cost will be ~10%. Feel free to contact us for further information.

It depends if you are buying “on paper” or an existing home. If you are buying on paper according to the law in Israel the sqm includes the net floor space of the apartment and the width of the interior and exterior walls.
It does not include outdoor space, communal areas, parking or storage room. When buying existing homes – the figure you are getting should be either from the Arnona bill or from the land registry office forms (Tabu). In this case it depends when the building was registered, as the calculation methods of the sqm have changed over the years.
Make sure you use an experienced real estate agent and a good real estate lawyer who can review the relevant documents for you and explain in a professional manner what you are actually buying so there are no unpleasant surprises.

The “church land” lease in most parts of Jerusalem is no longer owned by the church. It was bought by several private companies. In some cases, one can actually buy the land from the company and become an owner vs continue the lease.

So, the answer could be yes, but one should understand the influence of the lease on the property. Consult with a good real estate lawyer who works primarily in Jerusalem to get all the information about this topic. We at Gold Real Estate are happy to give you all the information so you can make a wise decision.

In 2006 the laws in Israel were updated, after large real estate residential developer “Cheftsiba” went under and ~4000 families were influenced by this.

Various laws were then created in order to protect you whilst buying on paper. Making sure your money is in escrow accounts protected and controlled by a bank, that you get your apartment on time and if there are delays you are compensated, and making sure the level of construction is according to codes plus giving you a long-term warranty for the apartment. We have sold over the years hundreds of apartments “on paper”.

If you are not going to be living in the apartment full time, or you will be renting out your apartment, it is highly recommended that you hire a property manager to be your eyes and ears and look after your apartment. A purchase of an apartment is one of the largest investments one makes, and you need to make sure your property is well maintained and looked after.

We manage ~100 apartments in the greater Jerusalem and will be happy to offer you our excellent service.

The monthly charges are the following: if your property is in a building you will be paying for the building maintenance – Vaad Habait.

The cost varies from building to building depending on the amenities the building offers – elevator, communal garden, pool etc. On top of that, you will have an annual charge for real estate taxes (Arnona) which is calculated by the sqm.

In Jerusalem the average charge is ~95 shekels per sqm a year. There is a possibility to pay the annual bill on a monthly basis. If you will have internet and TV services there is a monthly charge for that, and so is for electricity, gas, and water which are charged by the meter. It is advised you get yourself a home insurance policy the cost of which depends on the value of the home. If your apartment is rented out, the tenant pays for all the charges above except the payment for home insurance which is paid by the owner.

In Israel it is the custom that the utilities, Vaad Habait (condo fees) and Arnona, are paid by the tenant.

The home owner is responsible for wear and tear, that is why it is recommended to hire a property manager who can make sure the repairs are done properly and at the right cost. Also make sure you pay for a home insurance policy covering water damage repairs.

בעת קניה או מכירת דירה משלמים שכ”ט של 2% + מע”מ ממחיר העסקה, משכיר או שוכר דירה משלם שכ”ט השווה לתשלום שכ”ד של חודש + מע”מ.

מתווך מקצועי ומנוסה יחסוך למוכר דירה כאב ראש מיותר במכירת הדירה. מדובר בתהליך מכירה שצריך להיעשות בצורה נכונה ומושכלת על מנת למכור את הדירה בזמן הקצר ביותר ובמחיר הטוב ביותר. 

מי שמחפש לקנות דירה יכול לחסוך זמן רב ותסכול מיותר על ביקורים בדירות שלא מתאימות לצרכים שלו. מתווך יעיל ידע לנתח את צורכי הלקוח, למצוא דירות שמתאימות לצרכים שלו בתקציב הנכון. ישנם דירות רבות שלא מפורסמות ונמכרות “מתחת לרדאר”. מתווך מנוסה ידע למצוא דירות כאילו ולהציג אותם ללקוח. 

רצוי גם שבשלב המו”מ יהיה הרוכש/מוכר מלווה ע”י מתווך שידע לסגור את העסקה במחיר ובתנאים המתאימים ללקוח.

אנו לא פעם פוגשים אנשים אשר שילמו יותר ממה שהיו יכולים לשלם על רכישת דירה, או מכרו במחיר נמוך יותר ממה שהיו יכולים לקבל במכירה, וזאת משום שלא נעזרו בשירותים של בעל מקצוע.

עסקת נדל”ן היא מהעסקאות המשמעותיות שאנו עושים וראוי שנקיף את עצמנו בבעלי מקצוע שילוו וידריכו אותנו תוך שמירה על האינטרסים של הלקוח.

נכון לשנת 2020 יש חובה במדינת ישראל על כל מי שעוסק בתיווך מקרקעין להיות בעל רישיון מתאים ממשרד המשפטים. וודאו שהמתווך מחזיק ברישיון בתוקף.

אצלנו ב”גולד נכסים והשקעות” אנו עושים בדיקות מקדמיות על כל נכס שאנו מטפלים בו ודואגים מראש לדעת את מצב הרישום והרישוי של כל דירה ודירה. עם זאת, חובה עליכם להשתמש בעו”ד המתמחה במקרקעין על מנת שיעשה בדיקה מעמיקה שמבחינה משפטית ותכנונית אתם רוכשים נכס “כשר”. רכישת נכס עם בעיית רישום ו/או בעיית רישוי (עבירות בניה) עלולה לגרור השלכות מרחיקות לכת. החל ממניעת היכולת לקבל משכנתא על הדירה ועד לחוסר יכולת למכור אותה לאחרים.

בתור בעלי דירה, זהו האינטרס שלכם שמתווך אחד יעשה עבורכם את כל העבודה. החוק מפרט את החובות של מתווך כאשר הוא מקבל נכס בבלעדיות ואת הפעולות שעליו לבצע על מנת לעמוד בהוראות החוק.

מתווך טוב, יפעל באופן יעיל ומהיר, תוך השקעה כספית לא מבוטלת לפרסם את הנכס שלכם בכל אמצעי המדיה שעומדים לרשותו, כל זאת על מנת לחשוף את הנכס למספר הרב ביותר של רוכשים פוטנציאלים.

החוק גם מחייב את המתווך לפנות למתווכים אחרים העובדים באזור ולהציג להם וללקוחות שלהם את הנכס. אנו ב”גולד נכסים והשקעות” עובדים בשיטת המולטיפול ליסטינג (Multiple Listing) האמריקאית ונפעל ללא לאות בכל אמצעי שיידרש, כולל אמצעי שיווק חדשניים ומקוריים,  על מנת למכור ביעילות את הנכס שלכם במחיר הטוב ביותר ובזמן הקצר ביותר.

נהוג בישראל שהשוכרים משלמים את ההוצאות השוטפות של אחזקת הדירה כולל ארנונה, ועד הבית ותשלום לספקים השונים (חב’ חשמל, מים, גז וכדו’). בעל הבית צריך לשאת בעלות התיקונים השוטפים, שיפורים ושיפוצים של הדירה והבניין, ורצוי גם להחזיק בפוליסת ביטוח דירה.

התשלומים הנוספים לתושבי ישראל, בעת רכישת דירה – מעבר לעלות רכישת הדירה – הם בין 3%-6%, בהתאם למחיר העסקה. תושבי חוץ וישראלים הרוכשים דירה שניה ישלמו כ 10% מעבר לעלות רכישת הדירה. תשלומים אילו כוללים את התשלום עבור מס רכישה, עו”ד ושכ”ט מתווך בנוסף לתשלומים נוספים. פנו אלינו על מנת לקבל מידע נוסף בעניין זה.

זה תלוי האם אתם רוכשים דירה על הנייר (בבנייה חדשה) או דירה קיימת. בבניה חדשה, חוק מכר דירות קובע כי שטח הדירה יחושב כשטח הכלוא בין הקירות החיצוניים של הדירה כולל שטח הקירות הפנימיים והחיצוניים. השטח לא כולל מרפסות, שטחים ציבוריים, חניה וכדו’. בדירה קיימת, שטח הדירה צריך להיות מבוסס על מסמכים כגון טופס הארנונה, או נסח רישום הדירה בטאבו. שטח החיוב בארנונה הוא בדרך כלל שטח הרצפה של הדירה, בערים שונות יש שיטות חישוב שונות של השטח לחיוב ויש לעיין בצו המיסים של כל עירייה ועירייה. השטח ברישום בטאבו משקף את שטח הדירה אך תלוי באיזה שנים נרשמה הדירה בטאבו. בשיטת הרישום הישנה השטח הרשום הינו שטח הרצפה נטו, בשיטת הרישום החדשה רושמים את שטח המעטפת של הדירה לא כולל מרפסות מקורות.

בשנים האחרונות מכרה הכנסייה לגופים פרטיים קרקעות רבות שהיו בבעלותה ולכן הקרקע היום היא בבעלות פרטית והחכירה מתבצעת מול גופים מסחריים פרטיים. בחלק מהמקרים, ניתן לרכוש את הבעלות על הקרקע מהבעלים החדשים ולהפוך ממעמד של חוכר בדירה למעמד של בעלים. ככלל, יש להתייעץ בנושא עם עו”ד המתמחה בתחום הנדל”ן ורצוי אף עו”ד שעיקר העיסוק שלו הוא בעיר בה מתבצעת העסקה. במקרים רבים מומלץ ואף נכון לרכוש דירה המתאימה לצורכיכם על “קרקע כנסיה”, אך כל זאת בהתחשב בכך שהמחיר הוא נכון וכי ניתן גם לרכוש את הבעלות על הקרקע.

בשנת 2006 חב’ “חפציבה” פשטה את הרגל בזמן שהייתה בתהליך של בניית כ 4000 דירות ברחבי הארץ. הפגיעה ברבים מהרוכשים הייתה קשה ובעקבות כך חוקקו בכנסת מספר חוקים על מנת להגן על רוכשי דירות חדשות. כספי הרוכשים משולמים לחשבון הפרויקט אשר מפוקח ומנוהל ע”י אחד מהבנקים הגדולים והרוכשים מקבלים ערבות בנקאית על כל תשלום שמתבצע לחשבון זה. בנוסף, המוכר חייב למסור את הדירה החדשה עד למועד הנקוב בהסכם ובמידה והוא מאחר במסירת הדירה, יהיה חייב בתשלום פיצוי חודשי בגובה של 150% מגובה שכר הדירה וזאת עד למסירת הדירה בפועל. על הדירה החדשה יש אחריות מדורגת של עד 6 שנים וזאת כדי להבטיח את איכות הבניה לאורך זמן.

במידה ואתם לא מתגוררים בדירה באופן רציף ו/או משכירים את הדירה רצוי שתעזרו בשירותים של מנהל נכס אשר ידאג לתקינות הדירה ולתשלום חשבונות. רכישת דירה היא מההשקעות הגדולות שאנו משקיעים ורצוי שהנכס שלנו יהיה בטיפול של בעל מקצוע שישמור עליו באופן רציף. מנהל נכס טוב יחסוך לכם בעלויות אחזקת הדירה ויטפל בה באופן שוטף.

הנכסים שלנו

למכירה

8,750,000₪
8,750,000₪

Bedrooms

4

Size

204 מ"ר

Location

כתר דוד ירושלים

חדרים

4

שטח

204 מ"ר

שכונה

כתר דוד ירושלים

להשכרה

6,800₪
6,800₪

Bedrooms

3

Size

83 מ"ר

Location

קטמון הישנה ירושלים

חדרים

3

שטח

83 מ"ר

שכונה

קטמון הישנה ירושלים

דילוג לתוכן